CRONEWSPHOTOGALLERYMEDIAFANCLUB

24 věcí, které musíte o Croovi vědět!

24. june 2014 at 19:37 |  Interviews
Tahle panda není žádná pomíjivá záležitost. Raper Cro úplně "Easy" stoupá na špici!

Minulý pátek zveřejnil 24 letý hudebník s pandí maskou své druhé album "Melodie". Jen o 24 hodin později získal zlatý status! První audio singl "Traum" se vymrštil na první příčky hitparády v Německu, Rakousku a ve Švýcarsku. Všichni jsme v Panda horečce! Kdo je ten dobře naladěný útočník hitparád, který nám přináší jeden letní hit za dalším?

1) Muž s maskou!
Útočník hitparád Cro (24) se občanským jménem jmenuje Carlo Waibel a pochází z blízkosti Stuttgartu. Po ukončení reálné školy si doplnil vzdělání jako mediální tvůrce a pracoval jako karikaturisua v novinách.


"Cool práce mě totálně bavila. Každý den jsem tam přišel a maloval: karikatury, grafiku, meteorologické mapy, plány města," tak Cro řekl hudebnímu magazínu "Juice". Ještě dnes má Carlo stále u sebe blok na kreslení.


2) Průlom!
V listopadu 2011 slavilo premiéru Croovo video k singlu "Easy" na tape.tv. O pár dní později bylo video publikováno také na youtube - a do dnes na něj kliklo skoro 40 miliónů lidí! Na to následoval Mixtape, který byl zdarma ke stažení na internetu - a který byl prudkým startem pro Croovu kariéru!

3) Prominentní podpora!
Funkový zpěvák Jan Delay se nechal vidět nadšený z nové hvězdy a po zveřejnění videoklipu "Easy" jej postnul na svou facebookovou stránku. Mezitím se časy změnily: Cro má pětkrát více fanoušků jak Jan Delay. Také hudební veterán Max Herre je fanoušek mladého kluka ze Stuttgartu, na konci roku 2012 s ním nahrál společný song "Fühlt sich wie Fliegen an".

4) Maska!
Nezáleží na tom, zda je na červeném koberci a dělá rozhovory nebo stojí na pódiu - Cro má neustále pandí masku. Jeho poznávací znamení mu prý pomáhá zůstat k nepoznání a soukromí. "Když běhám po městě, nikdo mě nepoznává! Nikdo nezaregistruje, že to jsem já. Perfektní. Lidé, kteří to vědět musí, ti to také vědí," prozradil laut.de. Mezitím vlastní více masek.

5) Proč zrovna panda?
K tomu patří úplně jednoduché vysvětlení: "Jeden kamarád a já jsme si na internetu objednali masku ledního medvěda a pandí masku. Pak jsme si je nasadili a vyměnili jsme si je. Panda prostě vypadala víc cool. Mohl jsem se ale také stát Lední medvět- Raperem. Pak jsem se z toho vykroutil," tak řekl muzikant novinám Abendzeitung.

6) Blízkost fanoušků!
Když Cro v roce 2012 rozlouskl 100 000 fanoušků na svém facebooku, myslel samozřejmě na své pravé průvodce: Jako poděkování doručil pěti vybraným fanouškům pizzu domů!


7) Cro se chtěl stát kapsářem!
Předtím než vyprodával koncerty, snil o úplně jiné kariéře: "Chtěl jsem se stát kapsářem. Napsal jsem to do památníčku. Později jsem se chtěl stát pilotem. Skvělé, celý den být v práci, kde je slunce a ženy, " muzikant tak hloubal při interview s Tagesspiegel.

8) Jeho oblíbené jídlo!
Cro miluje Käsespätzle (pokrm s těstovinami a sýrem). "To můžu sníst sedm talířů," tak řekl raper při interview s Einslive. "A jsem úplný fanoušek másla. Rozděluji lidstvo na lidi, kteří jedí Nutellu s chlebem a máslem a na Nutellu bez másla. Ti s máslem jsou ti dobří."

9) Cro není žádný šetřílek!
Minulý rok raper splnil své mámě velký sen a daroval jí nové auto k narozeninám - starou, lidově zvanou Kachnu, s velkou, červenou mašlí!


10) Krásné ženy!
Z Croova soukromého života je sotva něco známo - ale i dívky v jeho videu způsobují rozruch. V prvním videoklipu k singlu "Easy" převzala Croovo rapující umění Sula Starridou - Ex-přítelkyně rapera Kay One (29). A v klipu také dostala roli ex-GNTM kandidátka Leyla Mert.


11) Jeho žena snů!
"Moje žena snů vypadá jako Adriana Lima. A pak je ještě cool buchta ta, když jdete za barem a můžete ukrást alkohol, aniž by dělala vlny. A potom je také ještě důležité, že není ráno dlouho v koupelně," prozradil v Einslive-Interview.


12) Rekordní - 3 konzerty, 3 země, 1 den!
Hned na to, jak Cro vydal své nové album "Melodie", udělal v JEDEN den 3 koncerty ve třech zemích - v Německu, Rakousku a ve Švýcarsku. Ale to není vše - aby byl Carlo přesný a stihl poslední vystoupení, skočil z helikoptéry padákem směrem fanoušci a běžel na pódium. Nejlepší release párty všech dob!

13) Frank Elstner převzal roli hosta v novém videoklipu k singlu "Traum"!
V klipu bojují dva kandidáti TV Show o ženu jménem Jolie. Elstner moderuje pořad, Cro je jako studiová kapela. Raper se zabouchne do vysněné ženy a nakonec ji dokonce dostane - dokud ho bývalý Showmaster Elstner nešetrně vzbudí ze snu...

Klikněte pro zobrazení původního (velkého) obrázku

14) Máma hotel!
"Zatím mám chatrč ve Stuttgartu společně se svým bratrem. Ale k produkování alba jsem zase doma, protože tam můžu být ve sklepě hlasitější. Tak jako tak jsem sotva doma a jsem neustále na cestách, neustále někde, potom pro mě hodně znamená, když jsem tady. Také těší maminku, když mě doma zahlídne," prozradil Cro v interview se Stern.

15) Cro dokazuje svůj humor!
Když byl v říjnu roku 2012 na Wetten, dass..? jako host, měl na sobě tričko s nápisem "Co se rýmuje s Lanz?". Publikum se dívalo nervózně. Řešení se blýskalo na raperových zádech "Gans!" Pff...


16) Rodina má muziku v krvi!
Otec ho přivedl k rocku a matka k hodinám klavíru.
"A můj bratr alespoň vysvětluje akordy na kytaře, holky u táboráku si myslí, že je to romantické," šklebí se.

17) Dvojitý gangster!
Cro stalještě na začátku svého rychle stoupajícího vzestupu, když mu domu přilétla pozvánka na předávání cen Echo 2012. Carlo a jeho label se ale rozhodli, že tam nepůjdou, avšak nikoho nechtěli naštvat - a poslali tam zkrátka praktikanty magazínu Juice.

Klikněte pro zobrazení původního (velkého) obrázku

18) Další Echo podařený kousek!
Také v roce 2013 nadchl Cro se svou cool akcí: Během jeho živého vystoupení se na pódium přihnal nespočet pand a slavil se s Croem hit "Einmal um die Welt." Na konci vystoupení všichni společně sundali masky a běželi z podia. Pravý Cro zůstal - stále - jako neznámý v masce.


19) Echo 2014!
Na letošním udílení cen Cro vyměnil svou pandí masku za pletenou verzi - a nejdříve nebyl na červeném koberci poznat!

20) Cro, návrhář!
Muzikant nedělá jen hudbu, ale také módu! Jeho značka VioVio běží hladce a Cro je sám o sobě nejlepší reklama.

Klikněte pro zobrazení původního (velkého) obrázku

21) Jeho nejlepší kamarád!
Úspěch dělá člověka osamělým? U Croa to tak vůbec není! Rapper má vždy u sebe nejlepšího přítele Psaika.Dina (28), - ten je jeho producent a DJ, podporuje ho na turné!


22) Žádná nálada na Gangstarap!
24 letý chce šířit dobrou náladu! "Převážně mám dobrou náladu, moc sraček se nestalo, proto taky píšu o tom, že se mám dobře," Cro charakterizuje svoje vnitřní rozpoložení v Stern-Interview.

23) 3 dny, 3 singly.
U Croa je všechno trochu jinak. V roce 2012 od 29. června do 1. července, po třech po sobě jdoucích dnech, vydal tři singly: jsou to "Du", "King of Raop" a "Meine Zeit." Všechny tři singly se současně dostaly uprostřed července do hitparády Top-100-Charts.

24) Radši nezávislé než velké labely!
V roce 2012 Cro odmítl tučný obchod s velkou nahrávací firmou, chtěl také vydat sto debutové album "Raop" u Chimperator: "Dostali jsme opravdu vysoké cenové nabídky od Universal a Sony, které si konkurovaly. Nakonec jsme se ale společně s mým managementem rozhodli odmítnout: "Nee, radši to uděláme sami. Neboť to dokážeme sami, svými vlastními silami," tak řekl Cro pro "Juice".


 

2 people judged this article.

Comments

1 viki viki | 24. june 2014 at 22:24 | React

Myslis ze ta prvni fotka je vazne on??

2 @viki_elisabeth @viki_elisabeth | 24. june 2014 at 22:35 | React

Ha, já si mažu pod nutelu máslo!! :D  jinak ho asi miluju, pro mě je dokonalej a když jsem slyšela "Melodie" celý, rozbrečela jsem se z toho, jak je to album prostě libový! :D <3

3 cro-official-czech-fanclub-de cro-official-czech-fanclub-de | 24. june 2014 at 22:48 | React

[1]: Ano, je to Cro bez masky. Tuto fotku zveřejnil i Bild.de

[2]: Také se nám líbí!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement