CRONEWSPHOTOGALLERYMEDIAFANCLUB

Rozhovor pro IDOLATOR

3. may 2015 at 13:24 | Cro Czech Team |  Interviews
Německý raper Cro udělal svůj US debut "Dream". Podívejte se na svérázné video a čtete naše Q&A
Jestli potřebuješ důkaz, že je rap dobrý a opravdu celosvětový, seznam se s CROem. Raper s pandí maskou je fenomén v Německu s jeho vlastní módní značkou a masivním rekordem prodejnosti. (Jeho debutového LP Raop, což je pět hitů, se prodalo víc než 2.5 miliónů kopií). Teď obrací svou pozornost na americký trh tak, že se dává na angličtinu v jeho singlu "Dream".
S německým hitmakerem jsem mluvil o jeho americkém debutu (nemá žádná očekávání), o rapové scéně doma a důvodu, proč nosí masku. Cro také mluvil o jeho oblíbených raperech a o tom, jak se již v nízkém věku zamiloval do hip-hopu. Podívejte se také na vtipný videoklip 25 létého kluka, jehož téma je zábavní show domlouvající lidem rande a čtěte naše Q&A, abyste víc poznali nový objev, CROa.


Teď, když máš více zkušeností s rapováním v angličtině, změnil bys něco na "Dream"?
Nemyslím si, že bych ten track neměl rád nebo bych ho chtěl kompletně změnit. Je to stejné jako s každým songem. Když je track nový, miluju to! Ale když jo nějaký novější, tak ten novější miluju víc. Myslím, že tenhle pocit zná každý umělec.
Jak myslíš, že bude "Dream" přijat v Americe?
Nevím. Nemám tušení. Já jen dělám hudbu a dávám ji lidem. A doufám, že se jim bude líbit a že s ní zažijí pěkné chvilky.
Mezinárodní rapeři jako CL, G Dragon a Iggy Azalea dostávají v Americe spoustu pozornosti. Je teď rap opravdu globální?
Vypadá to tak. Je to kvůli internetu a ten nabízí nekonečně možností. Můžeš velmi jednoduše najít každého na světě. Svět je prostě jedno kliknutí
Jaká je rapová scéna v Německu?
Máme hodně dobrých raperů. Možná jsi slyšel o Haftbefehlovi - v angličtině to znamená zatykač? On rapuje v němčině, ale zní to velmi hladce. Myslím že scéna tady je velmi podobná té v USA, jen prostě trochu menší. Máme celé spektrum, od gangsterů po hipstery... ale vše je mírumilovné.
Co je přesně "raop"?
Raop je kreace slova rap a pop. Raop. Velmi dobře to popisuje mou hudbu. Rapové beaty s chytlavými verši. Když se mě lidé zeptají, jaký druh hudby produkuju, nemůžu prostě říct ani rap ani pop... tak to mixuju.
Proč nosíš pandí masku?
Nejdřív byla pandí maska bláznivý nápad. Ale velmi brzy se to stalo mým znakem. Pandí maska se lidem prostě vryje do paměti. A také to má výhodu, protože můžu mít stále svoje soukromí. Je to zábavné. Jsem slavný v Německu, ale nikdo nezná můj obličej. Můžu dělat cokoliv, co chci. Myslím že to je důvod, proč jsem při zemi, protože se mnou nezachazí jako s hvězdou. A tak se mi to líbí.
Jaké americké rapery obdivuješ?
Mám rád spoustu amerických raperů. Řeknu jich prostě pět Jay Z, Kanye West, Andre 3000, Big Sean, Rae Sremmurd a Notorious B.I.G..
Jak ses dostal k rapu?
Můj starší bratr a sestra mi ukázali Tupaca Shakura a Biggyho, když mi bylo šest. Od té doby jsem zamilovaný do hip-hopu. Ve svých 14 letech jsem začal rapovat a produkovat vlastní beaty. Měl jsem spoustu kamarádů, kteří dělali to samé. Byli jsme velká parta nahrávající v mým sklepě. Bylo to strašně zábavné. Miluju vzpomínat na tyto dny.
ⓒ cro-official-czech-fanclub-de.blog.cz /
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement