CRONEWSPHOTOGALLERYMEDIAFANCLUB

Cro: Jsem vzor

3. june 2015 at 20:31 | Cro Czech Team |  Interviews

Od fantoma k ikoně - cesta rappera s panda maskou: Mluvili jsme s Cro o maskách, o hudbě a o slečnách. V sobotu navíc vystoupí jako hlavní zahraniční číslo na Argoviafestu.


Právě se nás chystáš navštívit ve Švýcarsku. Máš na nás hezké vzpomínky?
Sem se vždycky rád vracím. Je to tu o malinko hezčí než v Německu. U Luzernského jezera to vypadá jak v Riu, paráda. Když jsme jeli okolo, museli jsme tam hned udělat přestávku.

Nosíš masku, abys chránil svoje soukromí. Na internetu se pár tvých fotek bez masky objevilo, poznává tě někdo?
Nee, nee. Pár fotek pořád koluje, ale nikdo nepotvrdil jejich pravost. Těch verzí je navíc několik. Takže si dál můžu svobodně pobíhat na veřejnosti, aniž by mě lidi poznávali.Zůstane ti panda maska, nebo svoji kamufláž nějak inovuješ?
Ne, myslím, že si pandu nechám. A navíc bych vůbec nevěděl, co změnit. Nemyslím si, že bych měl najednou začít vystupovat jako slon.

Co máš s pandami společného?
No, jsou sladký, každý je má rád, celý den lezou po stromech…

To ty taky?
No jasně.

Skoro nikdo tě bez masky neviděl, a stejně na tvých koncertech omdlívají holky. Jak si to vysvětluješ?
No jo, nevědí, jak vypadám. Takže asi mají hodně bohatou fantazii. Můžou si místo mě představit muže snů - ta maska má svoje tajemství a taky svůj půvab.

V jednom interview ses nechal slyšet, že holky do rapu nepatří a vždycky to bude klučičí doména. Proč?
Ale to není úplně pravda, jsou samozřejmě holky, co to zvládají, jen je jich málo. Je tu Nicky Minaj, která… hm. No, jen říkám, že je jich málo, ale to je ok.

Ve své hudbě se věnuješ tématům jako je láska, přátelství a dospívání. Říkáš, že politická a společenskokritická témata nejsou nic pro tebe?
Teď jsem něco jako hlas mládeže, vzor pro mladé lidi. Dívají se, co dělám, kupují si stejný boty a trička. Tím pádem si umím představit, že brzo podniknu něco v novém směru. Momentálně se věnuji hlavně neutrálním věcem - nic agresivního, ale ani žádnej mramor. Možná že jednou vykonám i něco vážně pozitivního.

Celý svůj mixtape Sunny ses rozhodl dát na internet zdarma ke stažení. Proč?
Tak to všechno začalo. Když chcete mít úspěch, musíte dát lidem něco "ochutnat", je jedno, jestli jde o hudbu, nebo o něco jiného. Nikomu se nechce kupovat zajíce v pytli.

A tak všichni znají tebe i tvou hudbu.
Ale stejně k tomu vždycky nakonec přidělám další mixtapes navrch. Zvláštním jevem totiž je, že lidi časem úplně ztratí zájem o to, co je jim nabízeno zadarmo. Řeknou si, že s tím asi bude něco na levačku.

Tvůj nejnovější hit "Bad chick" pojednává o tvé přítelkyni, která tě zamyká v pokoji a nechává tři hodiny zaspat. Je song založený na skutečném příběhu?
Tak trochu si tím asi prošel každý z nás. Jasně že to nebylo tak extrémní, že by mi z auta vysála benzín a někde mě zamkla. Ale v písničce jde zároveň o něco jiného: je to taková moje výmluva, proč všude chodím pozdě. Například jako dnes na tenhle rozhovor. Za ta léta se mi už nashromáždilo tolik vytáček, že jsem si řekl, že z nich slátám písničku.

Vždy působíš velmi klidně, pozitivně a uvolněně. Je něco, co tě umí fakt vytočit?
Ale jo, to tak má každý. Třeba posledně jsme něco málo točili pro jeden klip, ale já u toho zrovna nemohl být. Takže komparz oblíkali úplně jiní lidi a všichni stážisti v tom vypadali blbě. Já bych to tak nikdy neudělal. Když jsem to pak viděl, bylo to fakt smutný. Ale znáš to: co si člověk neudělá sám…

K tomu natáčení: Společně s Tilem Schweigerem chystáte film. Jak vás to napadlo?
Kluci a já jsme dostali nápad, že natočíme film. Promysleli jsme, jak by to mohlo vypadat, zpracovali jsme scénář - dali jsme dohromady naprosto šílenej příběh! A pak jsme potřebovali nějakou superhvězdu, kterou můžeme obsadit do hlavní role. Tilovi se to zdálo dobrý a kývl nám na to. V médiích to pak vyznělo trochu v tom smyslu, že se o tu roli Til strašně snažil, ale samozřejmě to bylo naopak.

Jak se spolupracuje s hollywoodskou hvězdou?
Til je cool. V srdci mlád - a to se odráží i v jeho výkonu. Je super přátelský a taky pohostinný. Řekl nám třeba: "Tohle je můj barák, vezměte si ho a dělejte si s ním, co potřebujete." A někam se vypařil. Perfektní. A když mu o něco jde, řekne to vždycky zpříma.

A uvidíme tě ve filmu bez masky?
Možná…

Čím se zabýváš, když nestojíš na pódiu, když nepíšeš hudbu? Odkládáš masku?
To mě nech přemýšlet… mimo tohle všechno mám rozdělaný jedno velký plátno, já totiž maluju, potom se ještě starám o značku (Vio Vio), do toho ještě natáčíme film. A když nedělám fakt vůbec, ale vůbec nic, tak se jen tak flákám, sám nebo s přáteli.

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement